(J11)

AhmetPlt
Yeni üye

Re: Start Stop İptali (J11)

Mesajgönderen AhmetPlt » 13 Oca 2017, 20:52

:!:
En son AhmetPlt tarafından 12 Şub 2017, 20:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
yok

Kullanıcı avatarı
Bedirhan POLAT
Yeni üye

Mesajgönderen Bedirhan POLAT » 13 Oca 2017, 23:51

gökmen.kurt yazdı:
Diyelim ki S/S devreye girdi ve motor stop etti. Emniyet kemeri tokasına bastığımda veya içerden sürücü kapısını açmak için mandala bastığımda motor tekrar çalışmaya başlıyor. Bunun nedenini henüz çözemedim. Yani açıkçası bu işemler nekadar bir voltaj çekiyor ki motor tekrar çalışmak zorunda kalıyor.

Aracı terk etmek start stop özelliğine ters.
Bu özellik herhangi bir sebepten dolayı arac kisa bekleme durumu için tasarlanmış ve eğer sürücü yoksa bu aracı uyku modundan çıkartıp ben hala aktifim bu şekilde beni bırakıp gitme demek için motor çalışıyor olabilir. El freni çekilmeden aracı terk etmesine izin vermiyor olabilir belki el frenini çekip kapı açmak yada emniyet kemerini çıkartarak ne tepki verdiğine bakmak lazım. Benim tahminim güvenlik önlemi olabilir.
2015 Model
1.5 Dizel
Manuel Vites
Gümüş Gri
Nissan Qashqai Skypack

Kullanıcı avatarı
aduygun

Mesajgönderen aduygun » 02 Şub 2017, 22:38

Değerli bilgiler için teşekkürler, benim de merak ettiğim bir durum var sıkıntı olur mu bilemiyorum. Aracı park ederken frene fazla basıldığında ve o an durduğunda s&s devreye giriyor ve motor stop ediyor bende bu halde iken kontağı kapatıyorum (hatta başlarda Gökmen Bey'inde dediği gibi emniyet kemerini çıkartıyordum motor tekrar çalışıyordu öyle stop ediyordum). S&s ile stop edildikten sonra kontağı kapatmanın zararı var mı acaba?
2016 Qashqai 1.2 x-Tronic Visia

Kullanıcı avatarı
gökmen.kurt

Mesajgönderen gökmen.kurt » 04 Şub 2017, 00:21

Bunun bir sakıncası yok diye biliyorum. Hatta siz manevranızı bitirdiniz ve s/s ile araç kendiliğinden durdu diyelim; eğer siz bu şekilde aracı bırakırsanız otomatik el freninde sorun olabiliyor diye paylaşımlar okumştum.
Nissan Qashqai 2015 X Tronic Platinum Premium Pack

“Aksesuar / Modifiye” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir