Ön ve Arka Korumalar Yardım Lutfen

Kullanıcı avatarı
hakan.Şenel

Ön ve Arka Korumalar Yardım Lutfen

Mesajgönderen hakan.Şenel » 03 Oca 2017, 20:04

Arkadaşlar karar veremiyorum ön ve arka koruma demirlerinden taktırayım mı? Muayenede sorun çıkar mı? En uygun nereden temin edebilirim?

AhmetPlt
Yeni üye

Re: Ön ve Arka Korumalar Yardım Lutfen

Mesajgönderen AhmetPlt » 03 Oca 2017, 20:54

Ön ve arka koruma demirleri muayeneden geçmiyor diye biliyorum. Diğer taşıtların ve yayaların güvenliğini tehlikeye atacak aksesuarların takılması yasak. Ayrıca takılan aksesuar veya korumalar araç çevresinde çıkıntı oluşturmamalı.

Koruma barlarını bir de başka bir yönüyle düşünürsek; bizden daha saglam ve tonaj bakımından agır bir araç, duvar yada agaç gibi sert oluşumlarla kaza yaşadık varsayalım. Bu kaza esnasında normal plastik tampon ve içindeki darbe emiçi unsurlar aracın şasesinin hasar görmesini atıyorum 80 km hızda engeller, demir barlar ise darbeyi absorbe etme özelligi olmadıgı için arac şasesi daha büyük hasar görebilir. işin bu yönü de var. Tabi bu benim şahsi düşüncem.. Herkese kazasız ve saglıklı mutlu günler diliyorum.. :)
yok

Kullanıcı avatarı
Bedirhan POLAT
Yeni üye

Mesajgönderen Bedirhan POLAT » 03 Oca 2017, 22:34

Ahmet beyin söylediklerine katılıyorum. Ayrıca aracın aerodinamiklerine (bunun için sözlüğe baktım hergün kullanmadigimiz kelime olunca böyle oluyor :lol: ) Nasıl etki edeceğini de bilmiyoruz. Fren mesafesini uzatacagini tahmin ediyorum ama 1 metre mi olur 10 metre mi bilemiyorum. Rüzgar akışınida bozup ses seviyesini yükseltmek yada rüzgarın araç üzerine etkisini arttırarak yakıt harcamasını çoğaltmak gibi bir çok yan etkisi olabilir.
Hem bizim QQ ya pek yakıştıramadım ben.
Karar sizin abi
2015 Model
1.5 Dizel
Manuel Vites
Gümüş Gri
Nissan Qashqai Skypack

Kullanıcı avatarı
gökmen.kurt

Mesajgönderen gökmen.kurt » 07 Şub 2017, 21:22

Ön ve arka korumaları ben de beğenmiyor ve önermiyorum. Ahmet beyin ve Bedirhan beyin söylediklerine ilaveten aracın yaklaşma ve ayrılma açılarını da bozuyor.
Nissan Qashqai 2015 X Tronic Platinum Premium Pack

“Aksesuar / Modifiye” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir