Kim kimdir ne iş yapar?

Kullanıcı avatarı
sami
Yeni üye

Re: Kim kimdir ne iş yapar?

Mesajgönderen sami » 03 Oca 2017, 11:21

Herkese merhaba

Biraz geç oldu ama bende İstanbul,dan Sami 32 yaşındayım evliyim birde dünyalar tatlısı 11 aylık kızım var, asıl mesleğim beyaz eşya teknisyenim 16 yıl arçelik yetkili servisde çalıştım geçen yıl işimden istifa ettim şimdilik esnafım küçük bir mağazam var, bende yaklaşık 6 aydır grup dayım 2010 model j10 1.6 visia benzin+lpg aracım, aracıda alalı yaklaşık 5 ay oldu. bende keşke daha önce bu guruba girmiş olsaydım diyenlerdenim. evren hocamın dediği gibi benimde fotoğraf merakım var fakat çok fırsat bulup çekim yapmaya gidemiyorum.
A.Sami Karagöz

2010 model j10 1.6 visia
Benzin+lpg
Siyah

Kullanıcı avatarı
omerguvendi

Mesajgönderen omerguvendi » 04 Oca 2017, 00:20

sivas tan ömer 38 yaşında mühendis 2015 1.6 dci xtronic skypack sahibiyim

Kullanıcı avatarı
universeee

Mesajgönderen universeee » 04 Oca 2017, 08:39

sami yazdı:Herkese merhaba

Biraz geç oldu ama bende İstanbul,dan Sami 32 yaşındayım evliyim birde dünyalar tatlısı 11 aylık kızım var, asıl mesleğim beyaz eşya teknisyenim 16 yıl arçelik yetkili servisde çalıştım geçen yıl işimden istifa ettim şimdilik esnafım küçük bir mağazam var, bende yaklaşık 6 aydır grup dayım 2010 model j10 1.6 visia benzin+lpg aracım, aracıda alalı yaklaşık 5 ay oldu. bende keşke daha önce bu guruba girmiş olsaydım diyenlerdenim. evren hocamın dediği gibi benimde fotoğraf merakım var fakat çok fırsat bulup çekim yapmaya gidemiyorum.

Mağaza ne mağazası kardeşim onu da yazsaydın, işine yarayan birileri olur belki.
http://www.facebook.com/evrenakdagautomotive - Otomobil Fotoğrafları
http://www.evrenakdag.com - Özel Gün Fotoğrafları

Kullanıcı avatarı
sami
Yeni üye

Mesajgönderen sami » 04 Oca 2017, 11:03

universeee yazdı:

Mağaza ne mağazası kardeşim onu da yazsaydın, işine yarayan birileri olur belki.

bayan giyim üzerine butik daha çok eşarp aksesuar gibi
A.Sami Karagöz

2010 model j10 1.6 visia
Benzin+lpg
Siyah

Kullanıcı avatarı
sevil.Çavuş

Mesajgönderen sevil.Çavuş » 04 Oca 2017, 19:11

Herkese Merhaba...
İstanbul Bağcılarda yaşıyorum... Okul Öncesi Öğretmeniyim... Özel Alt Sınıfta zihinsel engelli öğrenciler ile çalışıyorum... Biri 7 yaşında diğeri 2 yaşında iki oğlum var..Beyaz renk 2016 1.2 otomatik skypack sahibiyim...

Kullanıcı avatarı
kamil.karanfil

Mesajgönderen kamil.karanfil » 04 Oca 2017, 20:02

Selamlar,
2013 QQ CVT bnz beyaz Sport Pack sahibiyim. İstanbul'da yaşıyorum. Aslen Emirdağlıyım.
Evliyim ve biri kız bir erkek 2 çocuğum var. Eti bisküvi 'de 16 yıldır çalışıyorum.

Sevgiler...

Kullanıcı avatarı
Bedirhan POLAT
Yeni üye

Mesajgönderen Bedirhan POLAT » 04 Oca 2017, 22:35

Biraz geç oldu ama bende İstanbul,dan Sami 32 yaşındayım evliyim birde dünyalar tatlısı 11 aylık kızım var, asıl mesleğim beyaz eşya teknisyenim 16 yıl arçelik yetkili servisde çalıştım geçen yıl işimden istifa ettim şimdilik esnafım küçük bir mağazam var

Sami bey bende sizin gibi birini arıyordum tevafuk oldu kendi rizaniz ile geldiniz. İş yerimde bazi makine parçalarını test etmek istiyoruz fakat devri kendimizin ayarlayacagi bir sisteme ihtiyacımız var. Çamaşır makinesi motorunu istediğimiz devirde nasıl cevirebiliriz ve bağlantı şeması nasıl olmalı. Kullanılması gereken malzemeler ve bağlantı şeması hakkında bilgi rica ediyorum sizden
2015 Model
1.5 Dizel
Manuel Vites
Gümüş Gri
Nissan Qashqai Skypack

Kullanıcı avatarı
Orhan Durdu

Mesajgönderen Orhan Durdu » 05 Oca 2017, 00:04

merhaba Kayseride fizik öğretmeni 2014 pp sahibiyim

Kullanıcı avatarı
sami
Yeni üye

Mesajgönderen sami » 05 Oca 2017, 11:12

Bedirhan POLAT yazdı:

Biraz geç oldu ama bende İstanbul,dan Sami 32 yaşındayım evliyim birde dünyalar tatlısı 11 aylık kızım var, asıl mesleğim beyaz eşya teknisyenim 16 yıl arçelik yetkili servisde çalıştım geçen yıl işimden istifa ettim şimdilik esnafım küçük bir mağazam var

Sami bey bende sizin gibi birini arıyordum tevafuk oldu kendi rizaniz ile geldiniz. İş yerimde bazi makine parçalarını test etmek istiyoruz fakat devri kendimizin ayarlayacagi bir sisteme ihtiyacımız var. Çamaşır makinesi motorunu istediğimiz devirde nasıl cevirebiliriz ve bağlantı şeması nasıl olmalı. Kullanılması gereken malzemeler ve bağlantı şeması hakkında bilgi rica ediyorum sizden

merhaba bedirhan bey akşam müsait deyildim yazamadım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,
fakat şimdiki çamaşır makinalarında farklı motorlar kullanılıyor asekron motor genelde kullanılıyor tako lu onedenle normal bağlantı yaptığınız takdirde en yüksek devirde dönücektir, devrini ayarlaya bilmeniz için hız konturol kartları var kart kullanmanız gerekir.sizin elinizde motor hangi tip acaba, birde çok eski arçeliğin makinaları vardı 2100 2200 modelleri bunların motorları farklı bu motorlarda kartsız devir ayarlaya bilirsin. yanlız çamaşır makinaların motoru çok kuvetli deyildir kasnaksız çok yük bindiği takdirde zorlanıp sargı yakabilir bilginiz olsun.
A.Sami Karagöz

2010 model j10 1.6 visia
Benzin+lpg
Siyah

Kullanıcı avatarı
Bedirhan POLAT
Yeni üye

Mesajgönderen Bedirhan POLAT » 05 Oca 2017, 18:31

sami yazdı: merhaba bedirhan bey akşam müsait deyildim yazamadım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,

Sami bey tesekkur ederim zaman ayırdığınız için
20 gün zamanım var diğer arkadaşım izinde o geldiğinde ben cikacam izne. Bu süre zarfında en azından temeli oluşturmak istiyorum.
Motordan çıkan bir sürü kablo var. Ana sargı yardımcı seklinde mi yoksa iki ana sargimi anlayamadım. Birde devir sayısını bu motorlar nereden biliyor üzerinde ince kablolar var onlardan mi alıyor. Motor güçlü değil dediniz kasnak kullanırsak hızı güce cevirebiliriz fakat maksimum alt devir 650 olması lazım, test edeceğimiz gavernor denen parçanın ne kadar güce ihtiyacı olacağını kestiremiyorum. Motor koruma konusunda ptc veya akım trafosu kullanırsak aşırı akimda motoru korumuş oluruz sanırım.
2015 Model
1.5 Dizel
Manuel Vites
Gümüş Gri
Nissan Qashqai Skypack

“Tanışma / Hoşgeldiniz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir